ההליך משחזר שיער לצמיתות על ידי השתלת זקיקים חדשים באזורי ההתקרחות ואזורים דלילים אחרים. התקרחות גברית ונשית מתחילה בנשירת שיער.

השתלת שיער טיפול בהתקרחות סיכונים ותופעות לוואי

השתלות שיער לוקחת כארבע עד שמונה שעות ומבוצעת בהרדמה מקומית או כללית.
ניתוח השתלת שיער כרוך בהסרת רצועה של קרקפת נושאת שיער מלא זקיקי שיער בריאים ילקחו מחלקו האחורי וצידי הראש, ויושתלו מחדש באזור בו הצמיחה דלילה עד לא קיימת .

המנתח ינקה את הקרקפת, יזריק חומר הרדמה באזור ממנו יוסרו רצועות הקרקפת .
לאחר הסרת הרצועת המנתח תופר את הקרקפת. אזור התפר קטן יחסית ומוסתתר מיד על ידי השיער שסביב לאזור.
לאחר מכן, מנתח מחלק רצועת הקרקפת שהוסרה לכ -500 עד 2,000 שתלי שיער זעירים.
המספר וסוג השתל תלוי בסוג השיער ואיכותו כמו גם את גודל השטח שבו יהיה מושתל.

לאחר שהשתלים מוכנים, המנתח ינקה וירדים את האזור שבו יושתל השיער, יוצר חורים או חריצים עם מחט עדינה ומחדיר כל שתל באחד החורים.

ההתאוששות תלויה במורכבות המקרה והניתוח. וייתנו כאבים קלים, חוסר תחושה לזמן קצר והכל יחזור לקדמותו .
בדר”כ חלק מהשערות החדשות / הזקיקים המושתלים עשויות לנשורבימים הרשונים, ולאחר מכן לצמוח שוב מחדש. ובין 4 עד 5 חודשים, הם יגדלו בטבעיות במקום בו הושתלו .

תופעות לוואי סיכונים ופתרונות השתלת שיער

סיבוך בניתוח השתלת שיער הוא דבר נדיר יחסית.
כמו בכל הליך כירורגי, השתלה נושאת סיכונים כמו דימום, זיהום, צלקות לא אסתטיות, וצמיחה לא אחידה של השיער יכולות להיות חלק מתופעות הלוואי .

הקרקפת שלך עשויה להיות רכה מאוד. יכול להיות שיהיה צורך בקבלת תרופות משככות כאבים אנטיביוטיקה ותרופות אנטי דלקתיות במשך מספר ימים. כמו כן תחבושת כירורגית על הקרקפת לפחות יום או יומיים. רוב האנשים יכולים לחזור לעבודה יומיים עד חמישה ימים לאחר הניתוח.

במידה והשתלים לא נקלטו כמו שצריך יש לפנות לרופא המשתיל לניתוח חוזר או אם החלטת שאתה רוצה שיער עבה יותר.
תמיד צריך לקחת בחשבון שייתכן שיהיו צורך במפגשים נוספים .

בתוך שבועיים עד שלושה לאחר הניתוח, השיער המושתל יינשור החוצה, אבל חשוב  לשים לב לצמיחה חדשה בתוך כמה חודשים. לרוב האנשים 60% מהשיער שהושתל צמח מחדש לאחר בין שישה לתשעה חודשים.

עלות ההשתלה תהיה תלויה במידה רבה בכמות השיער שהושתלה, בדר”כ מחיר השתלות שיער נע בין  15,000 ש”ח ל  50,000 ש”ח לעתים רחוקות ההליך מכוסה על ידי הביטוח הרפואי.