למה השיער שלנו נהיה דליל וכיצד ניתן לטפל בו ובנשירת השיער ? 

      

הסיבות להידקקות השיער והפיכתו לדליל רבות ומגוונות, וחשוב שתדעו אותן. ידע הוא כוח, וידע בתחום הדיללות השיער יכול לעזור לכם לשמור את השיער על הראש. (בחלק מהמקרים).

חלק מהסיבות לנשירת שיער והידללות של המראה הכללי של השיער, אצל גברים ואצל נשים כאחד, לא תלויות בנו בכלל. גנטיקה משחקת תפקיד מאוד משמעותי בנשירת השיער שלנו, כמו גם בכל אספקט בגוף שלנו. רוב הגברים יכולים לדעת מתי הם יתחילו להקריח- פשוט כי הם מסתכלים על אבא שלהם, דוד שלהם, סבא שלהם, ועושים את המתמטיקה לבד. כנ״ל אצל נשים היכולות להסתכל על נשות המשפחה המבוגרות יותר ולשים לב אם שיערן מידלל עם השנים או לא.

למעשה, נשירת שיער קורית כל הזמן, ואנחנו בכלל לא מרגישים אותה. כל יום בין 50-100 שיערות נושרות לנו מהראש מבלי שבכלל נראה אותן. בסירוק, במקלחת, בהליכה ברחוב, בכל פעם שתפזרו את השיער ותאספו מחדש- כמה שיערות לא ישארו על הקרקפת. וזה בסדר. נשירה מתונה היא תהליך טבעי שהגוף שלנו חייב לעבור. ללא נשירת שיער לא יהיה מקום לשיערות חדשות לצמוח.

אבל נשירת שיער מאסיבית היא דבר אחר לגמרי! מרבית האנשים היום כבר למדו שהגוף שלך יהיה בריא או לא בריא בהתאם למה שתכניס לתוכו. אם לא תאכל מספיק ויטמינים, מינראלים וברזל- תהיה עייף יורת מבד״כ והגוף שלך יהיה יותר פגיע למחלות. כנ״ל השיער שלנו! מה שנשים על השיער שלנו ייקבע כמה זמן הוא יישאר על הראש (אחרי הגנטיקה, כמובן).
מרככי שיער רבים תורמים לנשירת השיער, ולכן אחד ה״טיפולים״ המומלצים ביותר לנשירת שיער דליל,
 על ידי מעצבי השיער והספרים בארץ הוא פשוט לעבור לשימוש במסיכה לשיער פעמיים בשבוע במקום מרכך שיער. ואם כבר מרכך שיער- אז אף פעם לא על הקרקפת- רק על השיער עצמו.

הסיבה השכיחה ביותר להתקרחות, לאחר גנטיקה, היא, לצערינו, מחלות למיניהן. במקרים של מחלות או טיפולים רפואיים הסיבות לנשירת השיער ולהתקרחות, אצל גברים ונשים, הם יותר כירורגיות מבד״כ, ואז צריך לפנות לטיפולים שנשירה ובשיער הדליל כמו השתלת שיער או הדמיית שיער לגברים ולנשים כדי לשנות את המצב.